Lat minuteFacebook Česká verzeEnglish version
Chorvatsko 2024 ostrov Krk, Istrie, Jižní Dalmácie
APARTMÁNY, MOBILNÍ DOMY, PRONÁJEM PARCEL V KEMPECH

OSTROV KRK

Vraťme se k přírodě. Užívejme čerstvého přímořského vzduchu, klidu a křišťálově čistého moře. Poznejme bohatou historii ostrova, krásu jeho starých měst, jedinečné ostrovní víno, olej z jeho olivovníků a tradičně vynikající kuchyni“.
Jindřiška S.


Ostrov Krk je jednou z nejpopulárnějších letních destinací na Kvarneru, s optimálním dopravním spojením z celé Evropy. Ostrov Krk je mezi 1185 chorvatskými ostrovy v mnoha ohledech výjimečný. Má mírné středomořské klima, je mimořádně bohatý na přírodní krásy a kulturně společenské události a má vybudovanou infrastrukturu. Nejen proto ho Chorvaté nazývají "Zlatým ostrovem". Ostrov Krk je svou rozlohou, 406 km2, největším ostrovem v Jaderském moři a je jedním z nejvíce obydlených ostrovů, s více jak 19 tisíci obyvateli. Hlavním městem ostrova Krk je stejnojmenné starobylé město Krk.
Ostrov krk se může také stát tím ideálním místem pro vaši dovolenou

Dokonalé dopravní spojení

Ostrov Krk, na rozdíl od jiných chorvatských ostrovů, se může pyšnit svým silničním spojením s pevninou. Ostrov Krk spojuje s pevninou impozantní Krčský most o délce 1430 m jen s jedním pilířem, který patří mezi nejdelší mostní oblouky v Evropě. Ostrov Krk je s okolním světem spojen i letecky. Letiště Rijeka se nachází přímo na ostrově, v jeho nejsevernější části, v Omišalj. Z ostrovního přístaviště Valbiska se lodními trajekty, s pevně stanoveným jízdním řádem, přepravíte na okolní ostrovy Cres nebo Rab.

Flora a fauna

Bohatá vegetace, geografická rozmanitost a mírné středomořské podnebí vytvořily příznivé podmínky pro rozvoj více než 1300 různých druhů rostlin.
V důsledku přírodních a geografických podmínek je ostrov Krk rozdělen do tří částí: severní, střední a jižní. V severní a jižní části dominují skály a pastviny, zatímco v centrální části jsou lesy, olivové háje, vinohrady a pěstuje se zde středomořské ovoce a zelenina.
Struktura a složení hornin jsou předpokladem, že ostrov Krk má dostatečné zásoby vlastní podzemní pitné vody.
Jednou z charakteristik vzhledu krajiny ostrova jsou domorodci vystavěné kamenné hradby, vystavěné z volných kamenů na pozemcích, které slouží jako ohrady pastvin nebo soukromých či regionálních parcel.
Přírodním úkazem ostrova je rovněž jeskyně s názvem Biserujka v Rudine, v těsné blízkosti obce Dobrinj.
Na východním pobřeží ostrova se nachází zátoka Soline s pláží, která je známá svým léčivým uhličitým bahnem, pokrývající velkou část zátoky. V bahně se dá polehávat nebo jen brouzdat stovky metrů, mořská voda je plytká po kolena.
Na ostrově Krk byla v roce 1969 založena první ornitologická rezervace na světě pro supa bělohlavého. Sup bělohlavý je vzácný a chráněný druh a můžete jej také vidět na vedlejších ostrovech Plavnik a Prvić, kde má klid k hnízdění.

Podnebí

Na ostrově Krk převládá mírné středomořské klima. Léto začíná koncem května a končí v polovině září. V měsících červnu, červenci a srpnu se teploty pohybují 26 -30 ° C a často však přesahují i 30 °C. Průměrná teplota moře v tomto období bývá cca 23°C, výjimkou však není teplota moře až 28°C.
Pokud jde o větry, nejběžnějším větrem je Jugo a Mistral.

Kultura a tradice

Ostrov Krk má bohaté kulturní a historické dědictví. Jedna z nejvýznamnějších kulturních památek je „Bašćanska ploča“, nejznámější památka chorvatské gramotnosti. Datuje se od roku 1100 a byla nalezena v kostele sv. Lucie v Jurandvoru u Bašky. Tato Baščanská ploča (deska) je nejvýznamnější památkou chorvatského jazyka a literatury, psané v hlaholici.
Město Krk, jako hlavní ostrovní město, je městem historie a kultury. Mezi nejvýznamnější památky patří městské hradby, nepřehlédnutelnou dominantou města je katedrála, čtyři kostely Sv. Quirinus, Kostel Panny Marie, svatého Františka a kostel sv. Josefa a v neposlední řadě i Frankopanská pevnost, kde jsou v letních měsících pořádány četné kulturní akce.
Pokud navštívíte ostrov Krk, návštěva starobylého městečka Vrbnik ve vás zanechá hluboké zážitky. Nejen to, že Vrbnik stojí na skalnatém útesu a jsou z něj nádherné výhledy na moře a protější pevninu, ale najdete zde také nejužší uličku na světě, která je široká pouhých 50 cm. Vrbnik je vyhlášený pro své vinohrady, kvalitní suché bílé víno Vrbnička žlahtina, stylové vinotéky a vinné sklípky, kde se můžete v žáru léta příjemně zchladit a degustovat vzorky vín spolu se zdejším tradičním pršutem.
Ostrůvek Košljun je mimořádně důležitou součástí turistického ostrova Krk. Košljun se nachází v Punatském zálivu. Na tomto kulatém ostrůvku najdete františkánský klášter se čtyřmi muzei (archeologické, náboženské, etnografické a přírodní historie) a dva kostely.
Co se týče tradic, nejčastěji jsou spojovány s folklórem, kroji a zvyky. Každý rok, v letních měsících, na ostrově Krk probíhá festival folklóru a Festival SOPAC.

Kde se na ostrově Krk ubytovat?

ABC cestovní agentura působí v oblasti cestovního ruchu, na ostrově Krk, už od roku 1997. Naší prioritou je kvalita námi poskytovaných služeb, o čemž svědčí i „Recenze ostrov Krk“ našich klientů. Nabízíme různorodé ubytovací kapacity s kvalitou prověřenou klienty a vhodné pro všechny věkové kategorie.
Nabízíme ubytování v soukromých domech přátelských ostrovanů, kde najdete oázu klidu a pohostinství. Jsme si jisti, že ubytování v apartmánech v Krku, ubytování v apartmánech v Bašce a ubytování v apartmánech v Šilu splní vaše očekávání a budete se cítit velmi příjemně.
Milovníkům přírody nabízíme romantické pobyty v kempech přímo u moře. Ubytování ve stanech a ubytování v karavanech s komfortním vybavením jsou ideálním typem na dovolenou pro všechny generace. A proč? Pro řádnou porci svobody, volnosti, romantiky, dobrodružství a především pak pobyt v přímořské přírodě v kempu vám nevynahradí žádný hotel. Pro klienty, kteří preferují luxus ve spojení s přírodou, nabízíme ubytování v mobilních domech.
Naše služby si ocení milovníci kempování, kteří jezdí po chorvatských kempech vlastními obytným vozem, s karavanem či se stanem. U nás si zarezervují parcelu v Ježevac Premium Camping Resort **** v Krku nebo parcelu v Škrila Sunny Camping *** ve Staré Bašce či  parcelu v Zablaće Camping Resort **** nebo Bunculuka Camping Resort **** v Bašce nebo v dalších kempech na Istrijském poloostrově. Na svou dovolenou pak už jedou v klidu a na jistotu bez obav, zda bude či nebude v kempu volno.
Navštivte spolu s námi nádherný ostrov Krk, který se stal již mnohým turistům srdeční záležitostí a rádi se na ostrov vrací. Jako specialisté na ostrov Krk jsme připraveni vám poskytnout ty nejlepší služby.

Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk
Ostrov Krk